روش های آموزشی

خوشنویسی تحریری ( خودکاری ) یعنی زیبا نویسی و این عمل می تواند به شیوه های مختلف انجام شود.
تعلیم هنر خوشنویسی تحریری یک تفاوت اساسی با خوشنویسی قلمی دارد.
تعلیم خوشنویسی تحریری یعنی تغییر و تبدیل عادات قبلی و دست یافتن به روش عملی جدید.
هنرجو مدت زمانی طولانی را به عادت و روال نوشتاری آموخته خود، عمل کرده و خطی که می نویسد بدون تفکر انجام می شود؛ حال آنکه یا باید عادات نوشتاری خود را اصلاح کند و یا تغییر دهد و از روش و سرمشق های موجود کپی کرده تا آن را کاملا بیاموزد.
هنرجویانی که خوشنویسی قلمی را می آموزند برای نوشتن خط تحریری فقط نیاز به دقت دارند و کمی تغییر عادت، چون اصول را می دانند. سایت Khattekhosh.com مهارت آموزش خوشنویسی تحریری ( با خودکار و خودنویس و … ) به انواع شیوه های خوشنویسی را بدست آورده و با خواست خداوند متعال و اراده هنرجویان عزیز آمادگی ارائه این خدمت را دارد.

شما عزیزان برای استفاده از امکانات این سایت میتوانید به دو صورت عمل کنید:

الف : خرید کتاب خودآموز و تمرین از روی سرمشق های موجود در کتاب (برای اطلاع از هزینه های بخش الف و ب، مراجعه شود به شرایط خرید یا ثبت نام)

ب : ثبت نام در کلاس های آموزشی اینترنتی و بهره جویی از روال آموزشی این کلاس ها که به ترتیب زیرمی باشد:

۱- پس از ثبت نام و عضویت در کلاس ها به شما یک کد کاربری و رمز ورود داده می شود. بوسیله آن وارد قسمت کاربران شوید.

۲- مقدمه کتاب را به دقت مطالعه کنید و سپس از اولین صفحه تمرین به تعداد دلخواه پرینت کرده و طبق دستورالعمل، تمرین را شروع کنید.

۳- پس از حدود چهار تا پنج روز تمرین، یکی از صفحات تمرین خود را ( بهترین و درست ترین صفحه که مورد قبول خودتان است ) به آدرس ایمیل سایت ارسال کنید.

۴- تمرین شما توسط استاد مربوطه تصحیح شده و مجددا برای شما ایمیل می شود و در صورت زیاد بودن اشکالات بهتر است همین تمرین مجددا تکرار شود و در غیر اینصورت می توانید از تمرین صفحه بعد استفاده کنید و به همین ترتیب ادامه می دهیم تا پایان درس ها و موفقیت شما.